ФТФ
    Декан фізико-технічного факультету, професор І.О.Гірка
 
Ігор Олександрович Гірка
декан ФТФ, доктор фізико-математичних наук, професор

Високу якість фізичної освіти на фізико-технічному факультеті університету забезпечено високою кваліфікацією викладацького складу: у нас викладають шість членів Національної академії наук України, і використанням у навчальному процесі складного сучасного фізичного обладнання академічних інститутів Харкова, передовсім, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут». Відповідність якості освіти на фізико-технічному факультеті підтверджено щорічними перемогами наших студентів на Міжнародних і Всеукраїнських олімпіадах, турнірах, конкурсах наукових робіт, стовідсотковим працевлаштуванням наших випускників у провідних наукових центрах і університетах України та всього світу. (Відгуки випускників) .


Контактна інформація
+38 (057) 335-15-63
+38 (057) 335-28-33
igorgirka@karazin.ua

Фізико-технічний факультет

СТРУКТУРА ФАКУЛЬТЕТУ

Підготовку фахівців здійснюють 4 кафедри: кафедра теоретичної ядерної фізики та вищої математики імені академіка О.І. Ахієзера, кафедра ядерної та медичної фізики, кафедра матеріалів реакторобудування та фізичних технологій, кафедра прикладної фізики та фізики плазми. Також при факультеті діє проблемна науково-дослідна лабораторія іонних процесів.

ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД

На факультеті працює більш ніж 60 викладачів високої кваліфікації, серед яких 6 академіків та член-кореспондентів Національної академії наук України, 24 професори, 29 кандидатів наук, доцентів.

НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Навчальні плани ФТФ ( архів *.rar )

Стандарти ФТФ ( архів *.rar )

Кращі студенти отримують почесні стипендії імені академіків А.І.Ахієзера, А.К.Вальтера, К.Д.Синельникова. Щороку студенти факультету беруть участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах та турнірах з фізики, де посідають призові місця. Так, за останні 5 років студенти фізтеху тричі перемагали на Міжнародних студентських турнірах фізиків: 2011 року в м. Долгопрудний, Російська Федерація, 2014 року в м. Лозанна, Швейцарія, 2015 року в м. Варшава, Польща. 2015 року студент В. Лісовський здобув приз за найкращу студентську наукову роботу, виконану в межах літньої програми ЦЕРНу; студент І. Малійов переміг у конкурсі робіт, виконаних у лабораторіях Еколь Політекнік, Париж, Франція. За останні 10 років студенти фізтеху 11 разів ставали призерами Всеукраїнських студентських олімпіад з фізики. За останні 5 років студенти факультету 11 разів ставали переможцями Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з фізики; двічі перемагали в конкурсах студентських наукових робіт Національної академії наук України. Десятки студентів щороку беруть участь у літніх школах, які проводяться у провідних наукових центрах: Інститут Макса Планка (Німеччина), Вища школа (Дармштадт, Німеччина), Вільний Університет Брюсселя тощо. На факультеті проводиться загальнофізичний семінар за участю провідних фахівців України та зарубіжжя, де всі бажаючі мають можливість подискутувати з приводу нагальних проблем сучасної фізики. Випускники факультету можуть працювати в провідних наукових і науково-виробничих центрах України, а також у фірмах та організаціях будь-яких форм власності. Також випускники мають можливість продовжувати навчання в магістратурі та аспірантурі, в тому числі кращих університетів США, Німеччини, Канади, Японії та інших країн світу.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

На факультеті діє аспірантура. Працює Спеціалізована рада із захисту докторських дисертацій за спеціальностями: «Фізика плазми», «Фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій». Видається Вісник університету, серія «Ядра, частинки, поля», в якому друкуються наукові роботи з фізики елементарних частинок, ядерної фізики, фізики плазми та плазмових технологій, фізики твердого тіла та радіаційної фізики.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ

Випускники факультету можуть працювати в провідних наукових і науково-виробничих центрах України, а також у фірмах та організаціях будь-яких форм власності. Також випускники мають можливість продовжувати навчання в магістратурі та аспірантурі, в тому числі кращих університетів США, Німеччини, Канади, Японії та інших країн світу
(Детальніше - Відгуки випускників фізико-технічного факультету ).

ВІДОМІ ВИПУСКНИКИ

Азарєнков Микола Олексійович, учений у галузі фізики плазми, фізики невпорядкованих систем.

Бакай Олександр Степанович, учений у галузі теоретичної та математичної фізики.

Бар’яхтар Віктор Григорович, учений у галузі теоретичної фізики магнітних явищ, фізики твердого тіла.

Гнатченко Сергій Леонідович, учений у галузі магнітооптичних досліджень неоднорідних станів у магнетиках.

Зеленський Віктор Федотович, учений у галузі фізики твердого тіла, фізики радіаційних явищ і радіаційного матеріалознавства.

Карнаухов Іван Михайлович, учений у галузі взаємодії електромагнітного випромінювання з конденсованим середовищем, ядерної фізики, фізики прискорювачів.

Пелетмінський Сергій Володимирович, учений у галузі статистичної фізики, її застосувань у фізиці квантових рідин, кристалів, фізиці плазми, кінетиці, фізиці магнітних явищ, астрофізиці.

Семиноженко Володимир Петрович, учений у галузі матеріалознавства та надпровідних матеріалів.

Сторіжко Володимир Юхимович, учений у галузі експериментальної ядерної фізики низьких i середніх енергій.

Харченко Микола Федорович, учений у галузі магнетизму та оптики магнітовпорядкованих систем.

Шульга Микола Федорович, учений у галузі квантової електродинаміки та фізики взаємодії частинок великої енергії з речовиною.

У наведених нижче документах можна знайти біографічні дані про найвидатніших випускників фізико-технічного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна:

Alumni of the School of Physics and Technology - its matter of proud
Видатні випускники фізико-технічного факультету


Більш детальну інформацію про факультет можна дізнатися за телефонами:
+38 (057) 335-15-63, +38 (057) 335-28-33.


Відеофрагмент про фiзико-технiчний факультет у складi ІВТ -
http://www.youtube.com/watch?v=x1w7feN0bLc


[Догори]

© ФТФ
Rambler's Top100


Flag Counter